Články

Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti

Byl vám doručen exekuční příkaz?

Číst více

Jak se nedostat do exekuce

Exekuce je proces, při kterém se nesplacený dluh vymáhá prostřednictvím prodeje nemovitosti nebo movitého majetku dlužníka. Exekuce může být velmi bolestivý proces, který může mít dlouhodobé důsledky pro finanční situaci jednotlivce i rodiny. Aby se předešlo exekuci, je důležité přijmout opatření k zabránění dluhové pasti.

Číst více

Milostivé léto je zpět!

Probíhá od 1. 9. do 30. 11. 2022

Číst více

Milostivé léto

Možná již jste to četli – lze to nalézt takřka všude – stát nabízí Milostivé léto. Co na tom, že Milostivé léto je spíš Milostivý podzim/zima, protože trvá od 28. října 2021 do 28. ledna 2022. Co to tedy je?

Číst více

Zachraňujeme nemovitosti i v insolvenci

V prvé řadě nechceme, aby informace o záchraně Vaší nemovitosti v insolvenčním řízení znělo jako klišé, které ve Vás vyvolá falešnou naději a následné zklamání.

Číst více

Není správce jako správce, aneb na soupisu insolvenčního návrhu velmi záleží

Pokud jste se dostali až na tuto stránku, znamená to, že Vaše finanční situace není dobrá a jste si toho vědomi. A to je první krok k tomu se oddlužit.

Číst více

Jak se bránit exekuční dražbě?

Pokud Vám přišla vyhláška, že exekutor bude v rámci vymáhání dražit nemovitost, přijde nejprve šok. Popření. A teprve po nějaké době začnete řešit, jak tomu zabránit. Na internetu, možná i od známých, a dokonce i od některých právníků uslyšíte radu – „Tak na sebe podej den před dražbou návrh na oddlužení! Dražbu zmaříš a pak to jen vezmeš zpět. Známý to tak udělal a vyšlo mu to!“

Číst více

Jaké dokumenty od Vás budeme potřebovat?

Pro komplexní řešení Vaší situace budeme potřebovat několik důležitých dokumentů, které si můžete snadno obstarat i online.

Číst více

Stres a náročná životní situace

Každý z nás za svůj život zažije situace, které ho určitým způsobem zasáhnou, na nějakou dobu „vyhodí“ z duševní rovnováhy, které ovlivní více, či méně naši náladu a prožívání, někdy pak i zdraví. Každá situace, která na nějakou dobu vybočí z dosavadního stereotypu, tedy liší se od našich běžných denních situací, na nás má určitý dopad, nese stres.

Číst více